Astrolojik Danışmanlık Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir asuman ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına istikamet veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı altında örgülır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri üzere kişisel bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında doğruca adımları atmaları yürekin tavsiyelerde bulunur ve hız gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme fail ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak durum aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları simgeleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına istikamet veren bir disiplindir. Bugün dahi insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine şanlı bağ göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum veladet haritası yorumlamak, nefis analizi kurmak, aşk ve rabıta astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşantıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en yapı taşı görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve alegori için hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin banko bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı henüz çokça bilgelik sahibi başlamak istiyorsanız, birsonsuz terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin yürekin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi yürekin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına için belirlenir ve birsonsuz kişiye için nefis ve gelecekteki olaylar karşı bilgelik verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur yürekin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin hissî yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı üzere yaşfakat şekline bellik değer.

Burç yorumlaması karşı çok çokça bilgelik sahibi başlamak yürekin, astroloji terminolojisine aşina başlamak önemlidir.

Had Mealı
Doğum haritası Bir kişinin veladet simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı bilgelik verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşantıındaki olaylar ve nefis özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde tutum ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşantıındaki etkilere bellik edebilir.
Retrolar Bir gezegenin istikametünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değkârimlere bellik edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, doğruca bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, gelecek tahmini ve henüz sert çok mevzu karşı bilgelik tesviye konusunda bayağı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir