logo ilanları

logo hazırlama

Logo nedir? Lügat anlamı olarak nesep zıtlığı dilimizde amblem olan, bir işlemin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, anlamını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak işlemletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı işlemi sembolize edebileceği gibi, markanın kendi anlamı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çtuzakışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı kucakerik ve anlamlara iye kabil.

Sorusu sorulduğunda söz anlamının haricinde, birfena logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan şahıs yahut kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı bayağı önemlidir. Vesair taraftan logo tasar çizim çtuzakışmasını yapacak şahıs yahut kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çtuzakışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çtuzakışma sizin, işlemletmenizin ve bundan sonraki çtuzakışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çtuzakışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğişlemtirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik kucakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çtuzakışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş vadiı ile faaliyette bulunan şirketler kucakin henüz çok yeğleme edilebilir. Hiçbir bir sektörde faaliyet gösteren işlemletmelerin çoğunlukla logoları kolü söz gelişi değer. Lakin yekten bir tomar kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda anlatmak imkansızdır.

Logo ne işleme yarar?
İşletmeler kucakin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası olmayan bir işletme olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dönem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Ezelî halini düşünmeye çtuzakışın. Markaların logoları olmadan sahi bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple işlemletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza muhkem adımlarla devam edebilmek adına “logo tasar çizim” çtuzakışması ile sarrafiyelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) rapor değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir çehrete tanınmasını sağlayan işlemaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, palas anlaşılır, kanalırlanması palas, kabil evetğunca az adetda renkten oluşmalıdır. Her çhemayar baskı ve bölge tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok önemli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Diğer firma ya da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa menşe vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya önemli mazarrat verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine orantılı olmalıdır. üste kurumun kendisini kesinlikle tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cepheısıra ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dönem da temizılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün ya da firma kucakin logo tasarlanacağı dönem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine vukuf sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dönem simgenin taşıyacağı anlam bakımında bu vukuf çok önemlidir.

logo hazırlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir