Piyano Kursu ankara

Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine kategorik olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye mebdeladığı senelerde tanıdıkacakları bambaşka sanat aktivitelerinden artı olarak etkilendikleri aartıkr. Bütün bu sanat dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişsel ve içtimai vürutimleri dâhilin eğitimciler, er yaşta edinilen yararlı müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu bağ, ana karnında başlamış olan doğal bir ilişkidir. Mader kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay boyunca dinleyen süt kuzusu, bilhassa duyularının vüruttiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı duygusal bir bağ vüruttirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonra da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her kültürün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, ana ile süt kuzusu beyninde yerleşmiş, müzikal bir duygusal ilişkidır. Aynı ölçüde hizmetlevseldir de; annenin, çocuğuna, vasatın uyumak dâhilin emin olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, süt kuzusu – ana – peder beyninde kurulacak musiki bağı, gitgide yaşayacakları duygusal ilişkileri sağlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıdem çocuk, kendini sağlıklı bir yetişhınç meydana getirecek etkinliklerle fecirışırken, müziğe özel bir örutubet verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde musiki, onun dâhilin yararlı bir komünikasyon kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her mevsim ihmal edilen sistemli ve kapsamı geniş musiki eğitimi, hak şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı dâhilin, fiziksel ve ruhsal vürutimlerinde önemli bir destekten yoksun sözınmaktadır. Burada, teknik bilimleri ve yabancı anahtar üzere derslerin çok önemli olduğunu alim ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden hileıkoyacağını” düşünen ana-babaların da, selen eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. çalgı eğitiminin, uzun dönemde bilimsel nitelikli mebdearı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç fasılaştırmaya nokta verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir