Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, şiddetli lisans eğitimini Güçlü özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş alanında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde bellik organizasyonu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk el önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli yetişek dalünde eş olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En cesim ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etken çallıkışmalar yürüten KALKO, biryoğun ayak topu, basket köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde alan aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yönı aralık Türkiye’nin en cesim özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda alan almaktadır.

KALKO, yetişek alanında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı biryoğun düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında yetişek alanında projeler yürütmektedir. Her yıl biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir